Jak wiecie Pandy uwielbiają masło orzechowe i gdyby mogły to jadłyby tylko orzeszki w takiej postaci :D Bardzo często też wykorzystujemy je w swoich wypiekach co i podobno Was cieszy. Z firmy Horizon opisywałyśmy jakiś czas temu pastę ze słonecznika, która skradła nasze serca. Dlatego też kiedy miałyśmy możliwość wybrania jakiegoś produktu do testów od sklepu ekodis.pl od razu wiedziałyśmy na co się skusimy ;)
Jeżeli będziecie robić zakupy w internetowym sklepie ekodis.pl (do czego szczególnie zachęcamy) to pamiętajcie o wprowadzeniu specjalnego kodu "CandyPandas", dostaniecie 10% rabatu ;)
Nazwa:masło orzechowe, bio krem z orzeszków ziemnych
Firma: Horizon
Skład:orzechy ziemne
Masa netto: 350g
Wartości odżywcze: 100g/ 671 kcal, tłuszcz – 49,0g w tym kwasy tłuszczowe nasycone – 7,0g, węglowodany – 17,0g w tym cukry – 5,0g, białko – 27,0g, sól – 0,02g
Informacje dodatkowe: Może zawierać orzechy, sezam. Przechowywać w suchym, chłodnym i zaciemnionym miejscu.
Cena: 15,50 zł
Nasza opinia
Wygląd:Po otwarciu od razu zauważyłyśmy, że masło jest bardzo płynne co nie często widujemy w tego typu produktach. Jednak po wymieszaniu całości nieco się zagęściło z powodu osadzenia masy orzechowej na dnie słoika. Taka płynniejsza forma masła orzechowego bardzo nam odpowiada, szczególnie jeśli dodajemy je do suchych mąk w celu upieczenia np. ciasteczek. Mimo, że krem nie jest wersją crunchy to zawiera małe drobinki orzeszków co również nas cieszy.
Smak:Po spróbowaniu od razu wiedziałyśmy, że smak jest niemal identyczny jak przy ostatnio opisywanym przez nas maśle orzechowym „active 100% orzeszków” od firmy Primavika :) Jeśli pamiętacie tą recenzję to na pewno wiecie, że ogromnie nam ten produkt smakował, ponieważ tak jak w tym przypadku był niezwykle naturalny, orzeszki wspaniałej jakości, nie przypalone, nie stęchłe po prostu idealne! W takich przypadkach wszelkie dodatki typu cukier czy sól stają się zupełnie zbędne. Całość rozpływa się cudownie z ustach i nawet po kilku zjedzonych łyżeczkach nie mdli.
Podsumowanie: Wiedziałyśmy, że nie zawiedziemy się na tej firmie. Miałyśmy nawet chwilę refleksji nad tym czy aby na pewno dodać go do wypieku :D Ale ostatecznie miałyśmy niesamowicie ochotę na domowe Fig Bar’y i nie żałowałyśmy! Batony z tym dodatkiem wyszły cudownie orzechowe, nie za suche i mięciutkie (przepis już w niedzielę!). Bardzo polecamy :)
 |
| Na domowym chlebku wieloziarnistym smakuje wybornie! <3 |
Ocena: 6 pand