W dniu wczorajszym w salonach Empik, Ruch i Kolporter pojawił się najnowszy numer dwumiesięcznika Food Forum. Rekomendowałam Wam ten magazyn w grudniu i czytelnicy Qchennych Inspiracji mogli wówczas skorzystać z 10 % rabatu na prenumeratę. Kupujący w prenumeracie otrzymują magazyn prosto do domu, tydzień przed oficjalną premierą i korzystając z mojego rabatu oczywiście taniej.
Ponieważ google analitics mówi że od grudnia przybyło mi nowych czytelników, mam dla Was kochani, na przywitanie, aby zachęcić Was do poszerzania swojej wiedzy na temat zdrowia i żywienia 20% rabat na prenumeratę Food Forum. Roczna prenumerata czasopisma obejmuje 6 kolejnych numerów w wersji papierowej. Z rabatu może oczywiście skorzystać każdy. Także czytający mnie od 3 lat ;).
Aby zamówić prenumeratę należy wejść
TUTAJi przy zamówieniu, w polu na kod rabatowy wpisać hasło:
qchenne20Kod rabatowy jest ważny do 4 marca.Prenumerata w wersji premium – 228,99zł bruttoDostęp do wszystkich archiwalnych numerów z ostatnich dwóch lat w wersji elektronicznej (nowy numer czasopisma pojawia się na kilka dni przed oficjalną premierą).
Roczna prenumerata czasopisma obejmująca 6 kolejnych numerów w wersji papierowej (z pierwszeństwem do czasopisma w porównaniu do sprzedaży w salonach prasowych - do prenumeratorów czasopismo wysyłane jest wcześniej).
Dodatek specjalny tylko dla prenumeratorów - Food Forum EXTRA - Analiza przypadku krok po kroku.
Pierwsze wydanie wraz z kwietniowym numerem Food Forum.Prenumerata w wersji ekonomicznej – 144,00zł bruttoP
renumerata obejmująca 6 numerów czasopisma, z pierwszeństwem do czasopisma w porównaniu do sprzedaży w salonach prasowych - do prenumeratorów czasopismo wysyłane jest wcześniej.
Co ciekawego znajdziecie w numerze? * Zdrowa dieta sprzymierzeńcem płodności.W dobie odkryć relacji między dietą a stanem zdrowia pokarm, który spożywamy, już dawno przestał być postrzegany jedynie jako źródło energii. Składniki diety wpływają bowiem na każdy aspekt funkcjonowania organizmu – „komunikują się” z genami, wpływają na procesy metaboliczne i gospodarkę hormonalną. Od funkcjonowania tej ostatniej zależy przebieg procesów rozrodczych. Jeżeli dobrze zrozumiemy potęgę oddziaływania pożywienia na organizm, zaczniemy do modyfikacji dietetycznych podchodzić jak do możliwości terapeutycznych, a nie mody czy chęci zadbania jedynie o wygląd. Dotyczy to również osób borykających się z niepłodnością.
*Witaminy D, K i wapń w walce z osteoporozą. Różne ankiety dotyczące stanu zdrowia pokazują, że osoby po pięćdziesiątce boją się głównie zawału serca. Niestety, rzadko wymieniana jest osteoporoza, bo żadne objawy jej nie sygnalizują. Nic nie boli, aż nieoczekiwanie zwykły upadek kończy się złamaniem. Bardziej zagrożone są kobiety po menopauzie, ale osteoporoza dotyka też mężczyzn, choć w późniejszym wieku. Biochemiczne mechanizmy procesu tworzenia kości, rola składników mineralnych diety i witamin są intensywnie badane. Interesujące są ustalenia dotyczące roli wapnia oraz witamin D3 i K2.
* Interpretacja wyników badań laboratoryjnych w praktyce. Dietetyka cz. I: morfologia krwi obwodowej. W doborze optymalnego planu żywieniowego przez dietetyka czy trenera personalnego na pierwszy plan wysuwa się wnikliwa analiza: wyników badań laboratoryjnych, dziennika diety i aktywności fizycznej oraz czynników psychospołecznych, które kształtują codzienne nawyki. Szczególną rolę w tym procesie odgrywają testy diagnostyczne umożliwiające kontrolę efektów wdrożonej dietoterapii. Rozszyfrowując zlecaną rutynowo morfologię z rozmazem, możemy z łatwością dokonać diagnostyki: różnicowej niedokrwistości, chorób genetycznych przebiegających z zaburzoną gospodarką żelazową, zespołu złego wchłaniania czy przerostu patogennej flory jelitowej.
* Żywienie dzieci aktywnych fizycznie.Dzieci - inaczej niż osoby dorosłe - spontanicznie podejmują aktywność o wysokiej intensywności. Ten fenomen nie jest w pełni wyjaśniony, ale tłumaczy się go potrzebą zainicjowania kaskady procesów biologicznych, których efektem są procesy wzrostowe organizmu. Bodziec mechaniczny jest czynnikiem nie tylko determinującym wzrost, ale również zapewnia prawidłowy przebieg procesów metabolicznych oraz harmonijny rozwój społeczny i psychologiczny dziecka.
* Raport o olejach.
A w nim działanie prozdrowotne i ich zastosowanie. Informacja o składzie i wartościach odżywczych olejów jadalnych. Zestawienie tych powszechnie znanych i stosowanych olejów z coraz bardziej popularnymi olejami jak lniany, z pestek winogron, dyni czy olej kokosowy.
* Nasz miód, nasze zdrowie. Stale rosnące zainteresowanie alternatywnymi metodami leczenia wykorzystywanymi przez wieki sprawia, że produkty pszczele stają się coraz popularniejszymi preparatami stosowanymi w leczeniu schorzeń o różnej etiologii. Bogactwo struktur substancji biologicznie czynnych zawartych w produktach pszczelich spowodowało, że znalazły one zastosowanie w wielu specjalnościach medycyny, co przynosi wymierne korzyści.
*Suplementacja w zaburzeniach nastroju (cz. I.).Hipokrates mówił, że jedzenie powinno być dla nas lekarstwem. Ritter podkreślał rolę nieprawidłowego odżywiania jako źródła zaburzeń dobrego samopoczucia. Aktualnie agresywna uprawa roślin i hodowla zwierząt, a następnie duży stopień przetworzenia żywności sprawiają, że nie jest ona w stanie zapewnić niezbędnych dla funkcjonowania organizmu makro- i mikroelementów. Z drugiej strony zaburzenia zdrowia psychicznego są jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych współczesnego świata. Tradycyjna farmako- oraz psychoterapia nie są skuteczne u wszystkich pacjentów. Ponadto w krajach rozwiniętych wzrasta zainteresowanie medycyną naturalną oraz ziołolecznictwem. Jak dowodzą badania, suplementacja jest skuteczna w utrzymaniu zdrowia psychicznego.
*Kwas fitynowy. Pojęcie kwasu fitynowego budzi wiele kontrowersji. Przedstawiciele różnych nurtów żywieniowych wysuwają szereg argumentów, czy to na korzyść wspomnianego związku, czy wręcz przeciwnie – ukazują jego ciemne strony. W literaturze fachowej oraz popularnonaukowej można znaleźć informacje na temat wpływu kwasu fitynowego na zmniejszone wchłanianie składników mineralnych, z drugiej strony istnieją doniesienia na temat jego zbawiennego wpływu na potencjał oksydoredukcyjny (tzw. wymiatacz wolnych rodników) czy właściwości obniżających stężenie glukozy i cholesterolu w surowicy krwi. Pojawia się wiele pytań: Czy procesy obróbki termicznej roślin wpływają na zwiększoną przyswajalność składników mineralnych? Czy kwas fitynowy ma zbawienny wpływ na nasz organizm? Czy nie powinno się łączyć mięsa z produktami spożywczymi obfitującymi w kwas fitynowy? O usystematyzowanie wiedzy dotyczącej kwasu fitynowego poprosiliśmy dwa autorytety ze świata dietetyki – Damiana Parola oraz Iwonę Wierzbicką.
Każde wydanie Food Forum to:
* 120 stron nowej wiedzy żywieniowej i okołożywieniowej,
* aktualne tematy,
* nowi autorzy prezentujący różne poglądy, aby to czytelnik mógł świadomie dokonać wyboru,
* artykuły poparte badaniami naukowymi, z zamieszczoną bibliografią,