Dziś kolejna przygoda z czekoladami Zotter. Tym razem wybór padł na mniej wartościową pod względem składu tabliczkę, jednak kierowane ochotą na białą czekoladę z nadzieniem nie mogłyśmy jej nie kupić, a Wy zdecydujcie czy też zrobilibyście dla niej wyjątek :)
P.S. Jeszcze tylko tydzień i wracamy ze zdwojoną siłą! Aktualnie ja (Angelika) staram się przypominać na Waszych blogach na ile znajduję czas między obowiązkami a Monika pozdrawia znad czeskiej granicy odcięta od internetu ;P
Nazwa:Biała czekolada nadziewana miodowymi chipsami karmelowymi.
Firma:Zotter
Skład:surowy cukier trzcinowy, masło kakaowe, migdały, pełne kremowe mleko w proszku, płatki miodowo-karmelowe (surowy cukier trzcinowy, syrop glukozowy, masło, miód), odtłuszczone mleko w proszku, masło, słodka serwatka w proszku, cukier trzcinowy, masa kakaowa, emulgator: lecytyna sojowa, sól, wanilia, cynamon, płatki róży, cytryna w proszku.
Masło kakaowe: min. 30%
Masa netto: 70g
Wartości odżywcze: 100g/ 580 kcal, tłuszcz – 40g w tym kwasy tłuszczowe nasycone – 20g, węglowodany – 47g w tym cukry – 47g, białko – 7,4g, sól – 0,37g
Informacje dodatkowe: Produkt bez glutenu, EKO, może zawierać śladowe ilości wszystkich rodzajów orzechów i sezamu.
Sklep:Kuchnie Świata
Cena:16zł
Nasza opinia
Wygląd:Opakowanie od razu sugeruje, że jest to produkt skierowany dla dzieci. Dla nas to dobrze, bo to znak, że nie znajdzie się tam ani gram alkoholu, który Zotter bardzo lubi wykorzystywać. W środku znajduje się cegiełka w kolorze kości słoniowej.
Smak:Na samym początku czujemy obłędny karmelowy zapach, który skojarzył nam się z białymi Michałkami. Czekolada topi się w palcach i jest bardzo tłusta, jednak też weźmy pod uwagę fakt, że jedząc tą tabliczkę za oknem było ponad 30 stopni :P W smaku jest przyjemnie karmelowa z nutą przypalonego cukru i bardzo słodka. Niewiarygodne, że nadzienie jest jeszcze bardziej tłuste i to w maślany sposób ale to jest ten przyjemny maślany akcent. Bardzo szybko rozpuszcza się w buzi uwalniając pyszne śmietankowe nuty. Na końcu pozostają małe cząstki chrupków, które nam od razu przypomniały domowe krówki robione przez naszego dziadka, kiedy byłyśmy jako dzieci u niego na wakacjach :) Natomiast nie czułyśmy tutaj ani miodu, migdałów, cynamonu (ale to może dlatego, że my używamy go w kuchni na kilogramy), czy płatków róży, jednak nie przeszkadzał nam brak miodu i róży, ponieważ to nie są nasze ulubione smaki.
Podsumowanie: Było bardzo słodko, bardzo tłusto i mega pysznie. Zjadłyśmy po pół tabliczki, czyli po 35g i to była wystarczająca ilość jeżeli chodzi o cukier. Bardzo podobał nam się dodatek czegoś chrupkiego ale uważamy, że jakby jeszcze znalazły się tutaj kawałki migdałów, które gdzieś zniknęły w tłumie to całość byłaby jeszcze lepsza. Smak oceniamy wysoko jednak jeden duży punkt będzie odjęty za skład ;)
Ocena: 5 pand
Zobacz także inne tabliczki od Zotter: