Zawsze powtarzamy, że energetycznych batonów nigdy za wiele. Dlatego kiedy dostałyśmy propozycję wypróbowania bombusowych przekąsek już nie mogłyśmy się ich doczekać! Co więcej, firma postanowiła wysłać nam po dwie sztuki wszystkich smaków także Monika spokojnie mogła swoją cześć zabrać do Kudowy gdzie jak stwierdziła uratowały jej życie podczas przerw w pracy :D
Nazwa:Baton owocowy
Firma: Bombus
Skład:
Cacao&Cocoa beans: daktyle 73%, ziarna kakaowe 18%, kakao 9%.
Cocont&Cocoa:daktyle 68%, kokos 26%, kakao 6%.
Maracuja&Coconut:daktyle 68%, kokos 27%, sok zagęszczony z marakui 5%.
Apricot&Cashew: daktyle 42%, orzechy nerkowca 33%, morele 25%.
Apple&Cinnamon: daktyle 64%, jabłka 35%, cynamon 1%.
Masa netto: 50g
Wartości odżywcze:
Cacao&Cocoa beans: 100g/ 375kcal, tłuszcz – 11g w tym kwasy tłuszczowe nasycone – 6g, węglowodany – 66g w tym cukry – 47g, błonnik - 7g, białko – 6g, sól – 58mg
Cocont&Cocoa:100g/ 406kcal, tłuszcz – 18g w tym kwasy tłuszczowe nasycone – 15g, węglowodany – 61g w tym cukry – 45g, błonnik - 10g, białko – 5g, sól – 44mg
Maracuja&Coconut:100g/ 398kcal, tłuszcz – 18g w tym kwasy tłuszczowe nasycone – 15g, węglowodany – 60g w tym cukry – 47g, błonnik - 10g, białko – 4g, sól – 48mg
Apricot&Cashew:100g/ 392,7kcal, tłuszcz – 16g w tym kwasy tłuszczowe nasycone – 3g, węglowodany – 58g w tym cukry – 30g, błonnik - 6g, białko – 7g, sól – 36mg
Apple&Cinnamon:100g/ 302kcal, tłuszcz – 0,4g w tym kwasy tłuszczowe nasycone – 0,2g, węglowodany – 76g w tym cukry – 55,3g, błonnik – 7,7g, białko – 2g, sól – 82mg
Informacje dodatkowe: może zawierać kawałki łupinek, orzechów, pestek, orzeszków ziemnych, sezamu.
Sklep: Carrefour, Auchan, Tesco oraz Organic Farma Zdrowia
Cena: 5-6 zł
Nasza opinia
Wygląd:Urocze kolorowe opakowania najlepiej wyglądają gdy ma się wszystkie na raz xD (Tak, mamy słabość do kolorowych zestawów, najchętniej zbierałybyśmy papierki ale boimy się, że przeszłoby to w jakąś fobie :P) Na każdym batoniku narysowane są również główne składniki więc nawet osoba nieznająca podstawowego angielskiego zorientuje się co batonik w sobie kryje :)
Smak:
Cacao&Cocoa beans: Jest to zbita i ciemna cegiełka, nie lepiąca się, która niezbyt intensywnie pachnie suszem oraz kakao. Na początku w smaku na prowadzenie wysuwają się karmelowe nuty daktyli a wraz z nimi gorzkie kakao. Dalej słodycz daktyli nabiera mocy a kakao mimo swej goryczki nieco im ustępuje. Dodatkowe przyjemne wrażenia nadają chrupiące ziarna kakaowca, które pozostawiają charakterystyczny dla nich posmak. Podsumowując, słodkie plus gorzkie to proste i bardzo dobre połączenie ;)
Cocont&Cocoa: Nadal widzimy ciemny batonik ale z drobnymi wiórkami kokosowymi. Jest dzięki nim również nieco bardziej kruchy. Pachnie kokosem ale dopiero po przystawieniu go do nosa. Jak można się spodziewać, słodycz daktyli komponowała się z kokosem bardzo dobrze lecz to właśnie kokos nabiera siły w trakcie jedzenia. Kakao zdecydowanie nie gra tutaj pierwszych skrzypiec, jest tylko delikatnym wykończeniem. Jednak wiórki posiadają ten specyficzny posmak, niektórzy twierdzą, że to smak starej szmatki a niektórzy wymiocin :P Wiemy, brzmi to mało apetycznie ale całość jest i tak bardzo słodka oraz smaczna lecz wiórki mogłyby być w nieco mniejszej ilości lub nieco lepszej jakości bo może w tym tkwi problem.
Maracuja&Coconut: Jaśniejsza cegiełka z widocznymi wiórkami, jest dość krucha. Nie pachnie jakoś jednoznacznie. Wyczuwamy znajomy dziwny posmak kokosa z wcześniejszej wersji, plus słodko-kwaśna nuta marakui. Bardzo przypomina Coconut&Cocoa, ponieważ słodycz nadają mu daktyle a sama marakuja podobnie jak kakao nie gra pierwszoplanowej roli.
Apricot&Cashew (ta wersja nie jest jeszcze dostępna w Polsce, mamy go za to dzięki uprzejmości Beatki, która zdecydowała się nam go podarować): Ten batonik jest świecący oraz nieco lepiący z kawałkami jednych z najbardziej lubianych orzechów. Zapach słodkiego suszu o przyjemnej tonacji wiele obiecuje. Najpierw czujemy słodko-kwaśną morelkę oraz karmel daktyli, zaraz za nimi występują maślane nuty nerkowców. Wszystkie te smaki świetnie ze sobą współgrają i żaden nie przyćmił drugiego. Orzechy są dość miękkie i nie stanowią dużego oporu podczas gryzienia.
Apple&Cinnamon:To najciemniejsza i najbardziej lepka wersja batonika. Pachnie suszonymi owocami i cynamonem ale nie jest to zbyt intensywny i odpychający zapach. Jest gładki i plastyczny czym wyróżnia się wśród innych wariantów. W smaku wyraźnie obecne są te trzy użyte składniki czyli karmelowość daktyli, słodko-kwaśne jabłka oraz (co nas bardzo cieszy) bardzo dobrze wyważona ilość cynamonu, co sprawia, że batonik posiada nieco pikanterii. Całość jest bardzo słodka i mile widziane byłyby dodatki np. w postaci orzechów czy słonecznika ale i tak jest dobry sam w sobie ;)
Podsumowanie: Jak pewnie zdążyliście zauważyć bardzo lubimy tego typu batoniki. Zawsze bardzo chętnie bierzemy je w podróż, do pracy czy na uczelnie. Według nas spośród takiego wyboru smaków każdy znajdzie dla siebie ten najbardziej lubiany. Niebawem opiszemy proteinowe batoniki tej firmy tak więc nawet na treningu bombusy mogą nam towarzyszyć :D Nasz ranking zobaczycie poniżej a jaka jest Wasza lista ulubieńców? :)
 |
| Jak zdobywać szczyty to tylko z takim słodkim bagażem :) |
Cacao&Cocoa beans / Apricot&Cashew / Apple&Cinnamon
Ocena: 6 pand
Cocont&Cocoa / Maracuja&Coconut
Ocena: 5 pand