Z czekoladami od firmy Torras miałyśmy już styczność nie raz i mimo, że można wymienić parę uwag co do niektórych to jednak można śmiało powiedzieć, że jest to jedna z niewielu firm, która oferuje naprawdę niezłe czekolady dla celiaków i diabetyków. Dzisiaj prezentowaną tabliczkę jadłyśmy x lat temu i miałyśmy dość dobre wspomnienia, dlatego byłyśmy bardzo ciekawe jak odbierzemy ją teraz po degustacji już wielu czekolad tego typu.
A to porównanie przeszłości z teraźniejszością zawdzięczamy Gluten Free Box, ponieważ to w ich boxie, którego wygrałyśmy w konkursie jakiś czas temu znalazłyśmy tą tabliczkę.
Nazwa:Czekolada biała z kiwi bez dodatku cukru
Firma:Torras
Dystrybutor PL: Mercatare
Skład:substancja słodząca - maltitol 48%, tłuszcz kakaowy, mleko pełne w proszku, inulina, liofilizowane kiwi 3%, emulgator – lecytyna sojowa, aromaty naturalne – waniliowy i kiwi.
Masa netto: 75g
Wartości odżywcze: 100g/ 462,7 kcal, tłuszcz – 31g w tym kwasy tłuszczowe nasycone – 19g, węglowodany – 58g (alkohole cukrowe – 48g) w tym cukry – 1,4g, błonnik – 1,3g, białko – 6g, sól <0,04g
1WW=17g, 1WBT=33g wg SGGW
Informacje dodatkowe: produkt bezglutenowy, nadmierne spożycie może wywołać efekt przeczyszczający, zawiera naturalnie występujące cukry, może zawierać soję oraz śladowe ilości orzechów.
Sklep:eko sklepy
Cena: około 7zł
Nasza opinia
Wygląd:Lekko karmelowa barwa tabliczki upstrzona mnóstwem czarnych kropeczek kiwi oraz samych cząsteczek tych owoców. Jest ich naprawdę bardzo dużo, także liczymy na wyraźne nuty owocowe. Sam podział i wygląd kosteczek jest ciekawy, również ich grubość i wielkość nam odpowiada.
Smak:Tabliczka nie ma mocno wyraźnego zapachu ale mimo wszystko spokojnie da się wyczuć mleczny aromat, charakterystyczny dla białych czekolad. Czekolada łamie się z delikatnym trzaskiem. W ustach rozpuszcza się powoli uwalniając swoją tłustość, jednak nie jest ona obrzydliwa. Od razu wyczujemy także jej proszkową strukturę, szkoda, że nie jest bardziej kremowa. Nie jest to bardzo przecukrzona tabliczka, raczej słodka typowo słodzikowa z nutą odświeżenia charakterystyczną dla maltitolu czy erytrytolu. Jednak całość jest za mało mleczna co jednak nas trochę rozczarowało. Smak kiwi nie jest jakoś wybitnie wyraźny ale kiedy nagryzie się czarną pesteczkę czy cząstkę owocu to od razu czuć cierpkość kiwi.
Podsumowanie: I jak wyszło to porównanie? Parę lat temu podsumowałyśmy ją jako dobrą tabliczkę ale bez szaleństw i teraz również pozostajemy przy tej ocenie. Jest to na pewno jedna z czekolad bezcukrowych godnych polecenia szczególnie diabetykom. Sądzimy, że dobra czwóreczka to idealna ocena.
Ocena: 4 pandy