Witaminowo - mineralna petarda.Według tradycyjnej medycyny peruwiańskiej, kluczowy składnik na wzmocnienie, energię, witalność, płodność, potencję i zaburzenia hormonalne.
Korzeń maca. Co to takiego?
Czym jest maca? Maca to roślina wyglądem przypominająca wielką rzodkiewkę. Bulwa której obwód potrafi sięgnąć nawet 15 centymetrów, występuje w kolorze białym, kremowym, jasnoszarym, fioletowym, żółtym, czerwonym, a nawet czarnym. Rośnie w skalistych glebach peruwiańskich Andów, na wysokości 3500 - 4500 metrów w bardzo trudnych, skalistych warunkach. To najwyżej rosnąca roślina świata i być może to jest odpowiedź na to, dlaczego jest taką odżywczą petardą (im trudniejsze geograficznie warunki, tym większa wartość odżywcza roślin i ma to związek ze stresem oksydacyjnym).
Peruwiańscy Indianie od wieków stosowali macę jako lek na wzmocnienie, witalność, energię, potencję, libido i wszelkie damskie, męskie, i damsko - męskie dolegliwości.
Maca na problemy damsko - męskie i poprawę płodnościWarto wiedzieć, że maca jest składnikiem wielu leków na poprawę płodności. Poprawia libido (także u Pań), ułatwia erekcję oraz zwiększa ruchliwość plemników.
Jeśli planujecie potomstwo, lub macie jakiekolwiek damsko - męskie problemy, warto zaprosić ją do swojej kuchni.
Jakie dobroczynne dla zdrowia składniki zawiera korzeń maca?To prawdziwa witaminowo - mineralna petarda. Według tradycyjnej medycyny peruwiańskiej to kluczowy składnik na wzmocnienie, energię i witalność. Moim zdaniem świetnie sprawdzi się w okresie rekonwalescencji, przy wszelkich spadkach nastroju, depresji, ale także w okresie wzmożonego wysiłku fizycznego czy umysłowego .
Zawiera: - 20 % błonnika bogatego w fantastycznie regulujące pracę jelit celulozy i ligniny,
- 7 aminokwasów egzogennych (jest ich 8),
- koktajl witamin z grupy B,
- witaminę C,
- witaminę E,
- miedź,
- cynk,
- żelazo,
- mangan,
- bor,
- selen,
- siarkę,
- wapń,
- egzogenne, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe - kwas linolowy, palmitynowy, stearynowy, oleinowy
Maca na kobiecie dolegliwościPeruwiańskie kobiety stosowały i stosują macę we wszelkich dolegliwościach tzw. kobiecych. Maca łagodzeni dolegliwości miesiączkowe, związane z menopauzą, oraz zaburzenia hormonalne.
Macę polecam osobom:- starającym się o potomstwo,
- przy spadku libido, także podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej,
- mającym problemy skórne, tłustą cerę, wypryski, łuszczycę, egzemy etc.
- mającym problemy z wypadającymi i przetłuszczającymi się włosami,
- mającym stresującą pracę,
- skłonność do zamartwiania się, depresji, spadków nastroju,
- oczekującym wzmocnienia, poprawy witalności, energii,
- w trakcie rekonwalescencji,
- młodzieży uczącej się przed np. maturą czy ważnym egzaminem,
Smak, cena, zastosowanie, dawkowanie, sens stosowaniaMaca smakuje jak zdarty ze ściany tynk. Sprzedawana jest w formie sproszkowanej. Świetnie nadaje się do koktajli, których pozostałe składniki zniwelują jej tynkowy posmak. Wystarczy płaska łyżka.
Jest droga. Nie piszę Wam o niej po to, abyście szturmowali sklepy ze zdrową żywnością. Warto jednak wiedzieć że jest coś takiego i jeżeli macie problemy o których pisałam wyżej, warto zastanowić się nad jej zastosowaniem. Szczególnie mam tu na myśli pary starające się o potomstwo i kobiety mające problem z libido przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych.
Polecam do poczytania:Postępy Fitoterapii dostępne na Czytelni medycznej.W temacie w szczególności publikację Katarzyny Mikzińskiej i Ireny Matławskiej - Znaczenie ziół w zaburzeniach seksualnych oraz publikacje Jerzego Lutomskiego. http://www.czytelniamedyczna.pl/postepy-fitoterapii.html