Część! Tą piękną niedzielę proponujemy uczcić czymś słodkim i uroczym, więc do głowy przychodzi nam tylko PANDA! Według nas jest bardzo efektowna a przy tym nie trudna w przygotowaniu. Standardowy gryczany biszkopt z nadzieniem, który pierwotnie był batonikami :D Ten przepis nadesłała nam Ania na konkurs i to on zainspirował nas do pandziego szaleństwa. Czy Was też do tego zachęcił? :P
Składniki:
Kakaowy biszkopt (24x24cm):
-3 duże jajka
-90g ksylitolu
-45g mąki gryczanej
-15g skrobi (u nas z tapioki)
-20g kakao
Nadzienie kokosowo-jaglane
-100g kaszy jaglanej
-200ml wrzątku
-80g wiórków kokosowych
-130g śmietanki kokosowej
-1 łyżka oleju kokosowego
-ksylitol
Dodatkowo
-60g gorzkiej czekolady, u nas bez białego cukru (na uszy i buzie)
-pozostała śmietanka kokosowa + łyżka ksylitolu
-maliny
KAKAOWY BISZKOPT
Żółtka oddzielić od białek. Białka miksować ze szczyptą soli do uzyskania sztywnej piany. Następnie dodać ksylitol i ciągle miksować. Dalej po kolei dodać żółtka, ciągle miksując po każdym. Wszystkie mąki i kakao wymieszać i przesypać przez sito partiami do ubitych jajek delikatnie mieszając łyżką. Na blachę wyłożoną papierem do pieczenia wlać masę. Biszkopt piec w 170’C ok 15-20 minut (przed wyjęciem sprawdzić patyczkiem czy jest suchy). Po wystudzeniu za pomocą szablonu wyciętego z kartki papieru, wykroić kształt głowy pandy. Następnie przekroić na 2 blaty.
NADZIENIE KOKOSOWO-JAGLANE
Kaszę 3 razy przepłukać we wrzątku, następnie czynności powtórzyć z wodą ciepłą. Zagotować ją w 200ml gorącej wody, przykryć garnuszek i gotować do miękkości na małym ogniu co jakiś czas mieszając (tak długo aż wchłonie cały płyn). Po ugotowaniu dodać resztę składników i wszystko dokładnie wymieszać aby całość stworzyła dość plastyczną masę.
Na pierwszy biszkopt wyłożyć nadzienie i starannie uformować kształt jaki nadaje blat. Następnie nałożyć drugi biszkopt i wyrównać jeszcze boki. Teraz można w nie „wbijać” maliny (można pomóc sobie nożem z ostrym czubkiem aby zrobić malince miejsce :). Wstawić całość do lodówki.
W tym czasie na szablonie z papieru w kształcie głowy pandy narysować oczy, nos, buzie i nakryć koszulką foliową. Dalej rozpuścić czekoladę w kąpieli wodnej, lekko przestygniętą wlać do foliowego woreczka strunowego, odciąć odrobinę róg i malować na folii narysowane kształty i uszy. Umieścić je w zamrażarce na 1 godzinę.
Po tym czasie wyciągnąć torcik z lodówki, pozostałą śmietaną kokosową (rozrobioną widelcem z ksylitolem) pokryć górę. Wyciągnąć z zamrażarki czekoladowe części i umieścić je na swoich miejscach na torciku. Gotowe :)