Coś dawno nie było u nas recenzji czekolady co już niektórzy zdążyli zauważyć. Obiecałyśmy, że od nowego roku to się zmieni, więc słowa dotrzymujemy i dziś prezentujemy Wam słodką tabliczkę zamiast niedzielnego przepisu (przez święta było ich już sporo :P). Zawsze z chęcią podchodzimy do czekoladowych, zdrowych nowinek a ta "Czekolada mleczna z ksylitolem, solą i karmelem" zapowiada się smacznie! Czy był to dobry początek czekoladowego nowego roku?
Nazwa:Czekolada mleczna z ksylitolem, solą i karmelem bez dodatku cukru
Firma: Xucker
Skład:substancja słodząca (ksylitol z Finlandii 29%), masło kakaowe, miazga kakaowa, odtłuszczone mleko w proszku 11,5%, karmel 10% (substancja słodząca izolmat, kakao w proszku mocno odtłuszczone, aromaty), śmietana w proszku 9%, masło skoncentrowane, sól, emulgator – lecytyna słonecznikowa, wanilia Bourbon. Masa kakaowa min. 42%.
Masa netto: 100g
Wartości odżywcze: 100g/513 kcal, tłuszcz – 38,7g w tym kwasy tłuszczowe nasycone – 24,3g, węglowodany – 47,1g w tym cukry – 8,6g, białko – 7,8g, sól – 0,75g
1WW=37g 1WBT= 26g wg SGGW
Informacje dodatkowe: Zawiera naturalnie występujące cukry. Nadmierne spożycie może spowodować efekt przeczyszczający. Może zawierać śladowe ilości orzechów oraz glutenu.
Sklep:Delikatesy T&J, eko sklepy stacjonarne i internetowe np. zerokalorii.pl
Cena: 10,99 zł
Nasza opinia
Wygląd:Standardowa tabliczka mlecznej tabliczki podzielona na małe kostki. Błyszcząca bez matowego nalotu, twarda, łamiąca się z trzaskiem odpowiednim dla czekolady. Zapakowana szczelnie w przeźroczystą folię. Pachnie słodko z mleczną nutą.
Smak:Kostka powoli i proszkowo rozpuszcza się w buzi. Pierwsze co czuć to słodkość słodzików i ich charakterystyczny „efekt chłodzenia”, o którym pisałyśmy już nie raz przy tego typu słodyczach. Zdecydowanie za mało tutaj smaku kakao, który nie daje rady stłumić tłustości tabliczki. Wraz z rozpuszczaniem się czekolady na języku pozostają małe, białe kryształki (podobno) karmelu. Niestety równie dobrze mógłby to być nierozpuszczony cukier, ponieważ smaku karmelu one naszym zdaniem nie mają a dodatkowo są bardzo twarde. Sól natomiast pojawia się przez krótką chwilę przy pierwszej kostce później jest kompletnie niewyczuwalny. Po skończonej degustacji przy braku wyrazistości kakao w buzi pozostaje tylko posmak ksylitolu i lekka tłustość.
Podsumowanie: Nie będziemy ukrywać, że nieco zawiodłyśmy się na tej tabliczce. Była po prostu bez wyrazu. Gdyby dodać do niej więcej kakao a kawałki karmelu faktycznie byłyby karmelem mogłybyśmy ją wszystkim szczerze polecić. Niestety ta tabliczka naszych serc nie skradła jednak zanurzona w ciepłym budyniu całkiem przyjemnie go urozmaicała ;)
 |
| Kokosowo-makowy budyń na mące konjak z dodatkiem czekolady Xucker |
Ocena: 3,5 pandy