Wakacje tuż tuż, może podczas letnich wojaży warto mieć w plecaku jakąś wciągającą lekturę? A z pewnością warto zaopatrzyć w nią nasze nieco starsze dziecko, bo może nie zawsze pogoda będzie sprzyjająca i świecić będzie słońce.
Niedawno
Wydawnictwo IU.VI wydało dwie pozycje przeznaczone dla nieco starszych dzieci i nastolatków. Są to drugie części historii, które ukazały się kilka miesięcy temu. O czym dokładnie opowiadają i komu powinny one przede wszystkim przypaść do gustu?
"Poradnik dla smoków. Co zrobić, by twój człowiek zmądrzał"
Najwyższa pora, by fani „Jak wytresować smoka” dowiedzieli się, jak smok może wychować swojego człowieka!
Jeśli nie jesteś gotowy zapewnić pupilowi bezpieczeństwa i odpowiedniej edukacji, lepiej zajmij się zbieraniem znaczków.
Dzięki pannie Drake jej ukochana pupilka Winnie idzie do Akademii Spriggs, niezwykłej szkoły dla naturalnych i… magicznych. Winnie jest szczególnie podekscytowana perspektywą lekcji czarów oraz zajęciami z przyrody z sir Isaakiem Newtonem. Nawiązuje nowe przyjaźnie, ale nie wszyscy stoją po jej stronie – przeciwnicy okazują się dużo groźniejsi niż Nessie, potwór z Loch Ness.
Kiedy panna Drake dowiaduje się o planach porwania Winnie, jest gotowa użyć całego swego sprytu i magii, by je udaremnić. Zadziorna Winnie pewnie sama potrafiłaby się obronić, ale działającemu ramię w ramię dzielnemu duetowi, który poznaliście w książce „Poradnik dla smoków. Żywienie i wychowanie ludzi", naprawdę lepiej nie wchodzić w drogę!
Ze smoczycą i jej przyjaciółką pierwszy raz mieliśmy do czynienia w książce
"Poradnik dla smoków. Żywienie i wychowanie ludzi". I w tej książce narracja zaciekawia już od samego początku, a nawet śmiem twierdzić, że powieść ta jest znacznie ciekawsza od pierwszego tomu (kto więc ma pierwszy i mu się podoba, koniecznie musi mieć ten drugi). Dodatkowo urozmaicona jest ona tym, że w jednym rozdziale opowiada dziewczynka Winnie, a w kolejnym smoczyca panna Drake. Dużo akcji, dużo magii, błyskotliwe teksty i dialogi - to wszystko czyni tę pozycję idealną na lekką, wakacyjną lekturę. Książka szczególnie przypadnie do gustu dzieciom w wieku 9-12 lat, ale myślę, że i starszy czytelnik znajdzie niej coś dla siebie.
Dane techniczne:
„Alcatraz kontra Bibliotekarze- Kości skryby”Alcatraz powraca w wielkim stylu. Infiltruje Bibliotekę Aleksandryjską, która bynajmniej nie została zniszczona i jest jednym z najniebezpieczniejszych miejsc na ziemi, szuka swojego ojca, który prawdopodobnie wcale nie umarł, i odkrywa dziwny złoty sarkofag, w którym może znajdować się klucz do jego zdumiewającego talentu do psucia różnych rzeczy. Biblioteki strzegą jednak kustosze – wytrwali i podstępni złodzieje dusz.
Oczywiście jest przy nim Bastylia – po to, by spuścić manto mrocznym Bibliotekarzom, ma się rozumieć. I nowo poznani, dość ekscentryczni członkowie rodziny. A walczyć przyjdzie im z najstraszniejszymi spośród Bibliotekarzy: tajną sektą najemników, Kośćmi Skryby.
Czy Alcatraz odzyska ojca? Czy wraz z przyjaciółmi zdoła uratować dziadka Smedry’ego i ujść z życiem?
O pierwszej części tej serii pisałam tuż po jej premierze
w tym poście - "Alcatraz kontra Bibliotekarze - Piasek Raszida". I muszę przyznać, że jej druga część wcale nie jest gorsza. Wartka akcja już od pierwszych stron, żywe i dowcipne dialogi oraz ciekawy i niecodzienny styl narracji sprawiają, że powieść czyta się błyskawicznie i ani się obejrzymy, a już jesteśmy przy końcowej scenie jednej z głównych bohaterek. Ups! Miałam się nie wygadać! Ale... może jednak wcale nie śmierci nie było? Może tylko specjalnie tak napisałam, aby dodać tej powieści nieco dreszczyku? Nie dowiecie się, dopóki nie sięgniecie po tę pozycję ;-) Komu ją polecam? Każdemu dorosłemu z poczuciem humoru i każdemu nastolatkowi kochającemu niezwykłe przygody.
Dane techniczne: